FORUM KONYA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM KONYA
FORUM KONYA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şener'den inciler

Şener'den inciler Empty Şener'den inciler

Mesaj tarafından Admin Salı 23 Eyl. 2008, 16:02

Şener'den inciler 7_229809_23FAN10BASKAN-B-Y_414_232

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, camianın ve spor kamuoyunun gündemindeki konularla ilgili olarak çok çarpıcı açıklamalar yaptı.
Oluşturduğu takımın zirvenin ortakları arasında yer almasıyla gurur duyan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’den çarpıvı açıklamalar... Önceki akşam yayın danışmanımız Hakan Can’ın da katıldığı ve Gökhan Dinç’in sunduğu Kanal 24’deki ‘Sezon’ isimli programda görüşlerini izleyenlerle paylaşan Bordo-Mavililer’in patronu, camianın gündemindeki bir çok konuyla ilgili olarak görüşlerini açıkladı. İşte konu başlıklarıyla birlikte Şener’den inciler...

‘Tadilat kongresinde üzdüler’
Tüzük tadil kongresinde ilk üyelik için istediğimiz 500 YTL ve yıllık 120 YTL’lik talebimizin reddedilmesine çok üzüldüm. Onlar bize ilk üyelik 300, yıllık 80 YTL olsun teklifiyle geldiler. O da olmadı, çünkü salonda yeterli çoğunluk kalmamıştı. Bu aidatların Trabzonspor açısından çok da önemi yok. Ancak Galatasaray ve Fenerbahçe’de 10 bin YTL giriş aidatı varken 500’ü kabul etmeyip bana, “Galatasaray’ı, Fenerbahçe’yi, Beşiktaş’ı geç” diyorlar. Oldu! Önümüzdeki Kasım ya da Aralık’ta yapacağımız tüzük tadil kongresinde ben bu konuda önerge vermeyeceğim.

‘Yanal’ın kaderi bana bağlı’
Şimdi soruyorsunuz, Yanal’ın kaderi kime bağlı diye; bana bağlı! Gerçek böyle. Yanal, okuyan, araştıran, her konuda konuşabileceğiniz genç jenerasyonun önemli bir teknik adamı. Trabzonspor’da elde edeceği başarı, kendisinin de geleceği açısından çok önemli, o da farkında. Hep söylenir ama gerçekten süre vermek ve arkasında durmak lazım. Şu ana kadar gösterdiği performans, oldukça olumlu.

‘Kötü futbolu kimse hatırlamaz’
Kazanıyoruz, ancak kötü futboldan dolayı eleştiriliyoruz. Bunlara çok takılmamak lazım. Çünkü Türkiye’de en iyi gazetenin manşeti üç gün hatırlanır. Asılolan sonuçtur. Çok iyi oynamasak da kazanıyoruz. Ligin sonunda değerlendirme tekrar yapılacaktır. Her ne kadar şampiyonluk hedefini önümüzdeki seneye koysak da bu sene bir kupa gelirse itiraz edecek halimiz yok. Büyük hedefler olmasa Sadri Şener’in Trabzonspor’un başında işi yok. Trabzon’u marka değeri yüksek bir kurum haline getireceğiz. 15 sene önce bizim aldığımız otobüsü yine ben değiştirdim.

‘Yattara’ya inanmak zorundayız’
Doktorların yaptığı kontrollere göre Yattara’nın oynamasının önünde engel yok. Ancak oyuncumuz ağrıları olduğunu söylüyor. Ağrıyı ölçecek bir makine de yok. Yattara bizim önemli futbolcularımızdan biri. Kendisine güveniyoruz. Dediğiniz gibi iletişim konusunda bizim de eksiklerimiz olabilir. Bu kadar gündemde kalması ve speküle edilmesini önleyebilirdik. Ailesi geniş olduğu için Song’a jeep verdiğimiz gerekçesiyle bir küskünlüğü olduğu doğru değil. Parasını almadığı gerekçesiyle oynamadığı da doğru değil. Bazı oyuncularımız üstelik erken alıyorlar.

‘Federasyonda bizi istemiyorlar’
Federasyon ile ilgili toplantılarda, görüşmelerde herkes bize, ‘Başımızın üzerinde yeriniz var, ne isterseniz kolaylık sağlayalım’ gibi şeyler söylüyor ama net olan durum federasyonda istenmediğimiz. Kurullardan tüm Trabzonlular çıkarıldı. Artık sadece bir tek üyemiz var Trabzon’u temsilen. Federasyonun son kararı olan yayın gelirlerinin dağılımıyla ilgili de itirazımız söz konusu. Borsaya kote kulüpleriz. Gelirlerimizi azaltmayın, federasyon olarak artırdığınız gelirlerinizden kime ne verirseniz verin, itirazımız yok. Ancak bizden kesip vermeyin. Biz bu noktalara kolay ulaşmadık. Burada 1910’dan beri futbol oynanıyor. Ayrıca Trabzon, Trabzonspor’dan başka takım tutulmayan bir futbol şehridir. Trabzon’da başka takım tutmak yasaktır.
Admin
Admin
Admin
Admin

Takımım : 4
Horoz
Rep puanı : 3

http://www.serkantunc.atspace.com