FORUM KONYA

Join the forum, it's quick and easy

FORUM KONYA
FORUM KONYA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İstifa mektubu!

İstifa mektubu! Empty İstifa mektubu!

Mesaj tarafından Admin C.tesi 13 Eyl. 2008, 15:39

İstifa mektubu! 7_229007_12FAN01POLAT-C-B_414_232

Başkan Adnan Polat ile arası bozuk olan yönetici Işın Çelebi dün kendisine gönderdiği bir mektupla görevinden ayrıldığını bildirdi.

10 Eylül çarşamba günü gazeteniz FANATİK’te çıkan yazımda, Adnan Polat’la Işın Çelebi’nin arasının bozuk olduğunu iddia etmiştim. Hatta Işın Çelebi ile pek de hoş olmayan telefon konuşmasını sizlerle paylaşmıştım. Ne demişti Çelebi? Hatırlayalım isterseniz: “İstifam diye bir olay söz konusu değil.” Ben de, “İyi o zaman, istifa olayının uydurma olduğunu yazarım” demiştim. Tekrar söz Çelebi’de: “Yazma kardeşim! Bir şey yazmaya mecbur musun?” Kardeş esprisini sizlere tekrar hatırlatmama gerek yok. Sonra ne demiştik. Şu ana kadar yurt dışında olduğunu belirten Işın Bey’i, bugün (10 Eylül) Divan Toplantısı’nda görürsek sorun yok. Ama ya tersi? Karar sizlerin. Ama birkaç gün önce Adnan Polat ne demişti? “Bizi yıkamazlar.” Kimi, ya da kimleri kastetti sizce? Işın Bey toplantıya gelmedi. Ya gelmek istemedi, ya da gelemedi. Fotoğraf olarak gazeteniz haklı çıkmıştı. Ama bunun sözlerle de ispat edilmesi gerekiyordu. Defalarca Adnan Polat’ı aradım. Nihayet dün akşam, saat 20.15’te başkanın beklenen telefonu geldi. Bendeniz; “Nasılsınız, iyi misiniz?” faslından sonra futbol takımını, Skibbe’yi, Divan’daki atmosferi sordum. Amacım hüzzam taksimden sonra rast makamına karar kılmaktı. Tahmin edeceğiniz gibi konu aralarında Çelebi ile olan tartışmalara geldi. (Diğer konuları da 1-2 güne kadar sizlerle paylaşacağım)

‘Bu işlerle vakit kaybetmemeliyiz’
Başkan olaydan sadece ve sadece 20 dakika sonra nasıl duyabildiğimi sordu. Benim cevabım. Sadece, ‘Biz FANATİK GAZETESİ’yiz dedim. Adnan Polat konuşmasına şöyle devam etti: “Evet, yazdıkların büyük ölçüde doğru. Hatta az önce, Işın Bey, bana istifa mektubunu gönderdi. Ama, henüz bakmadım. Galatasaray’ın bu gibi işlerle çok fazla vakit kaybetmemesi gerekiyor. Başkan olarak bu konuda, neler yaşayacağımızı yönetim kurulumuzla birlikte ileride göreceğiz. Ama şu anda, sana kesin bir cevap veremem.”
Galatasaray’da her türlü sıkıntıya rağmen, önemli işlere imzasını atan Adnan Polat, dürüstlüğünü bir kez daha gösterdi. Affınıza sığınarak, ‘Kıvırmadı, yalanlamadı ve akrabalık işlerine hiç girmedi.’ Başkan ilke olarak edindiği şeffaflık politikasında doludizgin gidiyor. Adnan Bey, “Bizi yıkamazlar” diyordu. Haklı. Bana sorarsanız haklı. Çarşamba günü. Galatasaray Lisesi’nde Eren Talu’nun koluna girerek kimleri kastettiği o kadar açık ki...

İstifa mektubu! 9_229008_ortal%c4%b1k
Admin
Admin
Admin
Admin

Takımım : 4
Horoz
Rep puanı : 3

http://www.serkantunc.atspace.com

- Similar topics